יום רביעי, 25 בדצמבר 2013

טיסות לואו קוסט לאירופה ב-2014: אילו יעדים תוכלו להזמין?

קישורים ממומנים

שנת 2014 מסתמנת כשנה שמביאה עימה את המספר הגדול של חברות תעופה המציעות טיסות לואו קוסט מישראל ליעדים שונים באירופה. רוצים לדעת לאיפה הן טסות וכמה זה יעלה לכם בשנת 2014? בכתבה הבאה.

לקח קצת זמן לאירופאים להבין שגם הישראלים אוהבים לחסוך ולהקטין את תקציב החופשה שלהם עד כמה שאפשר וכמובן גם הסכם "שמיים פתוחים" שאפשר זאת אבל כך או כך, לאחר מהפכת הסלולר של גולן טלקום ומהפכת הקפה של קופיקס, שנת 2014 תהיה גם כנראה מהפכת הטיסות הזולות - טיסות לואו קוסט.

גם חברת התעופה הלאומית שלנו - חברת אל-על, עושה מאמצים וצפויה להשיק עוד השנה מותג של טיסות לואו קוסט בשם "UP" שיציג אך ורק טיסות לואו קוסט במיטב המסורת למגוון יעדים באירופה.

מה זה טיסות לואו קוסט?


ראשית, למי שעדיין לא מכיר את המונח (וכדאי מאוד להכיר), טיסות לואו קוסט (Low Cost) הן למעשה טיסות רגילות לכל דבר כאשר ההבדל ביניהן לבין טיסות רגילות היא אופן וצורת התמחור שלהן. בטיסת לואו קוסט המחיר הראשוני והבסיסי שמבקשים מכם הוא אך ורק עבור הטיסה ללא כל תוספת. המודל הזה החל בטיסות מקומיות בארה"ב בשנות השבעים ולאט לאט התפשט גם למדינות האירופאיות במהלך שנות ה-90 עם הקמתה של חברת איזי ג'ט הבריטית.

מה נחשב לתוספת אתם שואלים? ובכן, מזוודות, אוכל, אוזניות להאזנה, נחיתה בשדות תעופה גדולים ועוד, נחשבים בטיסות הלואו קוסט כתוספות. בקיצור, כל מה שהתרגלתם לקבל בילט-אין במחיר טיסה רגילה, עתה מופרד ומחולק לתמחור מפורט. היתרון הגדול שבשיטה זו הוא כמובן היכולת לחסוך הרבה מאוד כסף עבור תוספות שאנשים רבים כלל לא נזקקים אליהם. הרבה מאוד אנשים למשל, כמעט ולא אוכלים את האוכל של המטוס ולמעשה משלמים מחיר שכולל פרמטרים שהם לא זקוקים לא בכלל.

זה אולי לא קורץ לכל סוגי הלקוחות ובוודאי ישנם הרבה לקוחות שיעדיפו את הטיסה הקלאסית והסטנדרטית אך עצם העובדה שעתה, עבור צרכנים רבים, ישנה את היכולת לבחור בעצמם על מה הם משלמים, היא רעיון מבורך.

חברות לואו קוסט בישראל ב- 2014


טיסות הלואו קוסט נחלקות לשתי קבוצות. הקבוצה הראשונה היא חברות המתמחות בטיסות מסוג זה ומציעות רק טיסות לואו קוסט. הקבוצה השנייה שייכת לחברות התעופה הגדולות והותיקות שמציעות לצד הטיסות הרגילות, גם טיסות לואו קוסט.

באירופה ישנם כמה עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות לואו קוסט אך בישראל שוק זה עדיין בתחילתו ונכון להיום, ישנם פחות מעשר חברות תעופה כאלו המציעות טיסות לואו קוסט למספר מצומצם של יעדים באירופה (אך מספר שהולך וגדל מדי שנה ושנה).

איזי ג'ט 2014 - טיסות לרומא, פריז, לונדון, ברלין ועוד

החברה המוכרת ביותר בעולם ובין הראשונות בתחום זה המציעה טיסות לואו קוסט היא חברת איזי ג'ט (Eazy Jet). נכון לעכשיו, מציעה החברה טיסות ל- 9 יעדים שונים באירופה הכוללים את לונדון (בשני שדות תעופה שונים), מנצ'סטר, פריז, רומא, ג'נבה, באזל, מילאנו ו-ברלין. המחיר הממוצע לטיסות לואו קוסט הוא כ-430 ש"ח לאדם בלבד.

לאתר האינטרנט של חברת איזי ג'ט

וויז אייר 2014 - טיסות לואו קוסט להונגריה, פולין, רומניה וליטא

חברת וויז אייר (Wizzair) היא חברת לואו קוסט המתרכזת בטיסות למזרח אירופה ליעדים כגון וילנה, קלוז', קטוביץ' ועוד. המחיר הממוצע עבור טיסה של וויז אייר למזרח אירופה הוא 360 ש"ח בלבד לאדם.

לאתר האינטרנט של חברת וויז אייר

UP (אל-על) 2014 - טיסות זולות לברלין, פראג, קייב, לרנקה ובודפשט

כאמור, חברת אל על הודיעה במסיבת עיתונאים רשמית שהייתה לפני כחודש, על השקת מותג לואו קוסט חדש שיפעל תחת החברה בשם "UP". המותג שצפוי לפי החברה להתחיל לעבוד כבר בפסח 2014, יציע טיסות לואו קוסט לחמישה יעדים שהם ברלין לרנקה, פראג, בודפשט וקייב.

המחיר הזול ביותר (בייסיק) צפוי להיות 69 דולר לטיסות של ת"א-פראג או ת"א-בודפשט (עד יולי 2014) ו-100 דולר עבור קווים לברלין, לרנקה וקייב. כאשר לאחר יולי, המחירים צפויים לעלות.

לאתר האינטרנט של UP

פגסוס 2014 - טיסות לכמעט כל היעדים באירופה

עוד חברת לואו קוסט שמובילה במחירים זולים כמעט בכל חיפוש טיסות בכל אתר שתרצו, היא חברת פגסוס (Pegasus) הטורקית. החברה מציעה טיסות לכמעט כל יעד אפשרי באירופה כאשר הטיסות מישראל עוצרות באיסטנבול לכמה שעות וממשיכות משם על היעד המבוקש.

פגסוס נחשבת לחברת הלואו קוסט הזולה ביותר באירופה עם מחיר ממוצע של 300 ש"ח לאדם.

לאתר האינטרנט של חברת פגסוס

בימים אלו לאחר שעבר הסכם "שמיים פתוחים", ישנם עוד חברות תעופה המתמחות בטיסות לואו קוסט ובוחנות אפשרות הצטרפות לישראל. אחת מהן היא חברת התעופה ריינאייר האירית שכבר יצאה בהודעה רשמית על מגעים מתקמים לכניסה לשוק הישראלי.שימו לב: כל המידע המופיע בכתבות באתר, נכון לתאריך פרסום הכתבות. כמו כן, המידע נאסף מאתרים אחרים ואין הוא מהווה מידע רשמי מטעם אף גורם. למידע רשמי יש לפנות ישירות לספק השירות.

0 תגובות: